Flos Olei 2015 dla Casas de Hualdo„Flos Olei” to  konkurs w wyniku którego powstaje międzynarodowy przewodnik po najlepszych oliwach świata Extra Virgin.

 

Konkurs ten jest organizowany przez Włochów i publikowany równocześnie w dwóch językach: włoskim i angielskim. To jedyny liczący się w międzynarodowym środowisku katalog. Pojawienie się w nim jest bardzo prestiżowe.  Konkurs skierowany jest do najlepszych producentów oliwy z całego świata. Panel ekspertów - degustatorów prześwietla każdą nadesłaną na konkurs oliwę extra virgin. Ocenie podlegają nie tylko walory organoleptyczne: smak, zapach, kolor, konsystencja ale i analiza biochemiczna oraz sposób produkcji. Na konkurs zazwyczaj wpływa kilkaset (ok 700)  próbek oliw. Spośród nich profesjonalni testerzy wybierają 200 najlepszych. Zadaniem przewodnika jest promowanie i upowszechnianie znakomitej jakościowo oliwy extra virgin oraz jej właściwości zdrowotnych. Po wydaniu

Oliwy Casas de Hualdo regularnie od kilku lat pojawiają się w tym przewodniku. Dodatkowo w katalogu FLOS OLEI 2014 Picual znalazł się w pierwszej dwudziestce TOP 20!! Z punktacją  95 punktów na 100 podczas, gdy najlepsza oliwa otrzymała 98 punktów. Z kolei Reserva de Familia w katalogu Flos Olei na rok 2015 uzyskała 97/100 punktów i również jest w pierwszej dwudziestce. Oliwy  Casas de Hualdo zbliżają  się więc do ideału.