Oliwa Extra Virgin to  prawdziwy eliksir piękna.  Jest podstawowym składnikiem balsamów i kremów, które wspaniale nawilżają i zapobiegają wysuszaniu się skóry. Wykorzystane są tutaj właściwości kwasu oleinowego Omega 9, którego pojedyncze wiązanie odpowiada za doskonałą płynność oliwy, a przez to jej przyswajalność i wchłanialność- również przez skórę.

Wraz z kwasem linolowym (witamina F)  chroni skórę przed utratą wilgoci i przywraca naturalną barierę lipidową naskórka. Wpływa kojąco na skórę podrażnioną i likwiduje szorstkość skóry.  Natłuszczanie oliwą wskazane jest  dla osób z wrażliwą i suchą skórą, cierpiącym na alergie skórne, atopowe zapalenie skóry czy łuszczycę. Kąpiele oliwne dla włosów są polecane w łuszczycy owłosionej skóry głowy, przy wypadaniu, suchości i łamliwości włosów, ponadto przy rozdwajaniu końcówek włosów. Można mieszać oliwę z tranem (1:1) i stosować, jako odżywkę do włosów i skóry oraz paznokci.

 

Można stosować ją do kąpieli, maseczek, peelingu, kremów. Można smarować skórę surową oliwą, co nadaje zdrowy, promienny wygląd. Można potraktować ją jako krem przeciwzmarszczkowy. Można też wykorzystać jako naturalny i niedrażniący środek do zmywania makijażu.

Reasumując oliwa Extra Virgin jest doskonałym naturalnym kosmetykiem na skórę. Polecana jest do smarowania w każdym wieku, przy nadwrażliwości lub alergii na kremy i balsamy z podłożami syntetycznymi oraz niepożądanymi dodatkami.